Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Slider > Το ματς της χρονιάς: 12 γκολ, παράταση και πρόκριση της Στεάουα στα πέναλτι! (VIDEO)

EUROPA LEAGUE-2ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

Μπάτκσα Tοπόλα-Στεάουα: 6-6 παρ. (4-5 πεν.)

(Μιλίτσεβιτς 11’, Ντούρονιτς 14’, Άντονιτς 51’, Τομάνοβιτς 90+4’, Τουμπάσεβιτς 105+1’-Κόμαν 25’, Μαν 50’, 63’ πεν.,105’, Ίον 90+3’ αυτ., Πετρ 108’)

Το ματς της σεζόν στην Τοπόλα, με τη Στεάουα να κερδίζει την Μπάτσκα στα πέναλτι με 5-4 μετά από ένα ματς που είχε 12 γκολ (6-6).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μιλίτσεβιτς στο 11ο λεπτό και ο Ντούρονιτς έκανε το 2-0 στο 14’. Ο Κομάν μείωσε στο 25ο λεπτό ενώ στο 44’ αποβλήθηκε ο Πόνιεβιτς της Μπάτκσα. Έτσι ο Μαν ισοφάρισε στο 59’ σε 2-2 και ο Άντονιτς έξανε το 3-3 στο 51’. Ο Μαν με πέναλτι στο 63’ ισοφάρισε εκ νέου σε 3-3 και ο ίον έκανε με αυτογκολλ το 3-4 στο 90+3’. Κι όμως με τη σέντρα ο Τομάνοβιτς ισοφάρισε σε 4-4 κι έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί στο 103 η Μπάτσκα έμεινε με 9 παίκτες λόγω αποβολής του Σιλαντζί κι έτσι ο Μαν έγραψε το 4-5 στο 105’. Η Μπάτκσα με 9 παίκτες ισοφάρισε με τη σέντρα με σκόρερ τον Τουμπάσεβιτς αλλά στο 108’ ο Πετρ έκανε το 5-6!